جدیدترین مقالات آموزشی

نحوه پاک کردن شیشه خودرو

نحوه پاک کردن شیشه خودرو

 

پاکیزه بودن شیشه‌های یک خودرو یکی از مهمترین کارهایی است که هنگام تمیز کردن خودرو باید انجام داد چرا که این شیشه‌ها دائما جلوی دید رانندگان است و در صورتی که حتی مقداری از آن کثیف باشد، ممکن است چشم را خسته یا دید را مختل کند. به همین دلیل نباید برای تمیز کردن آن عجله کنیم و به تمیزی شیشه نسبت به بقیه اجزای ماشین دقت بیشتری داشته باشیم. اگر شما هم فردی حساس هستید و تمیزی شیشه خودرو برای‌تان اهمیت ‌دارد، در ادامه این مقاله از خودرودیجی با ما همراه باشید و به نکاتی که در ادامه می‌گوییم توجه کنید.

آسان‌ترین راه تمیز کردن شیشه خودرو

حتما شما هم راننده‌هایی که در کنار جاده یا پارک‌ها با استفاده از آب جوی و یا دستمال یا لنگی نم دار شروع به تمیز کردن شیشه ماشین می‌کنند و برای انجام این کار زمان زیادی را صرف نمی‌کنند، مشاهده کرده‌اید. این راه آسان‌ترین روش تمیز کردن شیشه خودرو است اما در نظر داشته باشید که با این روش ممکن است لک‌های زیادی روی شیشه به جا بماند یا خود پارچه نم دار باعث به جا ماندن ردی از خود روی شیشه خودرو ‌شود. برای این که این اتفاق نیوفتد و لک‌های کمتری روی شیشه به جا بماند، بهتر است از مواد شوینده یا اسپری‌های مخصوص این کار استفاده کنید.در رابطه با محصولات موتور شوی فونیکس خودرو چه میدانید ؟ برای آشنایی و خرید  موتورشوی خودرو فونیکس کلیک نمایید.

آسان‌ترین راه تمیز کردن شیشه خودرو

از چه مواد شوینده ای برای تمیز کردن شیشه خودرو استفاده کنیم؟

بهترین و ارزان قیمت‌ترین مایع شستشوی هر شیشه‌ای، شیشه پاک کن‌های معمولی است که همه جا یافت می‌شود و یا شیشه شوی مخصوص خودرو مثل شیشه شوی فونیکس استفاده کنید.  درصورتی که شیشه پاک کن در دسترس شما نبود می‌توانید با استفاده از مخلوط آب، مایع ظرفشویی، الکل و سرکه محلول پاک کننده تهیه کنید. برای اینکه از شیشه پاک کن یا محلول دست ساز خودتان استفاده کنید بهتر است از قبل گرد و غبار روی شیشه‌ها را به وسیله آب یا پارچه تمیز کنید. برای اینکه بعد از تمیز کردن با شیشه پاک کن ردی بر روی شیشه به جا نماند بهتر است از یک پارچه ی بدون پرز یا ابر استفاده کنید.

با مراجعه به سایت خودرودیجی شما می‌توانید اسپری شیشه شوی فونیکس را تهیه کنید که برای پاک کردن انواع لک‌ها و چربی مناسب است.

تمیز کردن لک و چربی روی شیشه خودرو

اگر بعد از پاک کردن شیشه‌ها با استفاده از اسپری پاک کننده فونیکس و پارچه و ابر همچنان لک یا چربی بر روی شیشه خودرو باقی مانده بود بهتر است از یک پارچه مایکروفایبر استفاده کنید. علاوه براین لک‌های به جا مانده از قطرات باران و یا آب شهری که دارای املاح زیادی است ممکن است به راحتی از بین نرود. برای پاک کردن این نوع لک‌ها و چربی به جا مانده روی شیشه خودرو نیز می‌توانید از سرکه سفید، سرکه و آبلیمو و مخلوطی از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

یکی دیگر از محصولاتی که این کار را برای شما راحت می‌کند، می‌توان به پولیش شیشه فونیکس اشاره کرد. این پولیش برای پاک کردن انواع لکه‌ها، خش‌های ناشی از برف پاک کن و نیز سطوح دیگری غیر از شیشه که بدون رنگ هستند، قابل استفاده است. شما می‌توانید در سایت خودرودیجی این محصول را تهیه کنید.

تمیز کردن شیشه داخلی خودرو

هنگامی‌که شیشه خارجی ماشین شما به خوبی تمیز شد، نوبت آن است که داخل آن را نیز تمیز کنید تا لک‌های به جا مانده دیگر در خارج از آن را ببینید و آن را پاک کنید. به دلیل اینکه اسپری کردن شیشه پاک کن ممکن است باعث خیس یا کثیف شدن داخل خودرو و داشبورد آن شود، اسپری شیشه شوی را روی پارچه یا ابر اسپری کنید کنید و با حرکاتی دورانی که باعث می‌شود ردی به جای نماند، شیشه داخلی خودروی خود را پاک کنید.

تمیز کردن شیشه داخلی خودرو

 

استفاده از ضد بخار و ضد یخ برای شیشه خودرو

ضد یخ و ضد بخار همانطور که از نامشان پیداست برای جلوگیری از یخ زدن و بخار کردن شیشه استفاده می‌شوند. بیاید با ویژگی‌ها و مزایای استفاده از هرکدام از آن‌ها آشنا شویم.

  • ضد یخ شیشه‌ی خودرو

در ایام قدیم و ئدر فصول سرد سال مردم برای پاک کردن شیشه یخ زده یا پر از برف شده ماشین خود از آب داغ یا پارچه‌هایی که در آب داغ قرار داده شده بودند، استفاده می‌کردند. همچنین گاهی برای از بین بردن یخ روی شیشه که به هیچ روشی پاک نمی‌شد از کارت یا کاردک استفاده می‌کردند و یخ‌ها را از روی شیشه ماشین جدا می‌کردند. متاسفانه این کارها باعث خش دار شدن یا ترک شیشه خودرو می‌شد و به همین دلیل بود که ضدیخ‌ها به وجود آمدند. شیشه شوی ضد یخ مخزن برف پاک کن فونیکس به شما کمک می‌کند تا در فصول سرد سال از یخ زدن شیشه خودروی خود تا دمای 30 درجه محافظت کنید.

  • ضد بخار شیشه‌ی خودرو

بخار کردن شیشه ماشین ممکن است در هر فصلی از سال اتفاق بیوفتد. شیشه‌های ماشین به دلیل اختلاف دمای داخل و خارج ماشین بخار می‌کنند و  این امری آزاردهنده هنگام رانندگی است. استفاده از ضدبخار شیشه فونیکس می‌تواند شیشه‌ها را در برابر رطوبت مقاوم کند و باعث جلوگیری از بخار کردن شیشه‌های بیرون و داخل خودرو بشود. برای تهیه ضدبخار شیشه فونیکس که یک محصول کاملا ایرانی است، می‌توانید به سایت خودرودیجی مراجعه کنید.

کلام آخر

تمیز بودن شیشه‌های هر خودرو علاوه بر اینکه باعث زیبایی خودرو می‌شود، به  دید بهتر راننده و نیز دیگر مسافران کمک می‌کند. تمیز کردن این شیشه‌ها باید به یک روتین تبدیل شود و هرروزه این کار ادامه پیدا کند چرا که این شیشه‌ها دائما در تماس با هوای آلوده یا گرد و غبار و لک‌های حاصل از باران هستند. برای اینکه بتوانید به راحتی و در هرجایی شیشه‌های ماشین خود را تمیز نگه دارید بهتر است بعد از استفاده از خودرو و قرار دادن آن در جای پارک، پارچه ماشین روی آن بکشید و همچنین یک اسپری شیشه شوی و یک پارچه بدون پرز یا مایکروفایبر را همیشه با خود به همراه داشته باشید. برای تهیه هرنوع محلول شستشو برای شیشه‌های خودروی خود می‌توانید به سایت خودرودیجی مراجعه کنید و با خیالی راحت شیشه‌های خودروی خود را پاک کنید. برای خرید شیشه شوی فونیکس با تخفیف ویژه میتوانید همین حالا محصول را از فروشگاه اینترنتی خودرو دیجی خریداری نمایید .

 

 

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید