جدیدترین مقالات آموزشی

سوختگی رنگ خودرو

سوختگی رنگ خودرو چیست ؟

رنگ بدنه خودرو یکی از مهم ترین عاملی است که ارتباط مستقیمی با ظاهر آن دارد. این رنگ بر اثر عوامل مختلفی ممکن است آسیب برسد. آفتاب سوختگی یکی از مهم ترین عاملی است که کیفیت رنگ خودرو را کاهش می دهد. اشعه های خورشید به مرور رنگ خودرو را تیره کرده و باعث پوسیدگی خودرو نیز می شود. به همین منظور ما در ادامه راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو را به شما عنوان خواهیم کرد تا با این راهکارها خودروی زیباتر و ارزشمندتری را داشته باشید.

راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو

برای مقابله با آفتاب سوختگی راه های متعددی وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

شستن بدنه خودرو

یکی از مهم ترین راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو شستشوی آن می باشد. تنها گرد و غبار موجود بر روی خودرو به خوبی خود را نشان می دهد. ولی بر روی بدنه خودرو مقادیر بسیاری چربی وجود دارد که با چشم قابل مشاهده نیست. این چربی ها نور آفتاب را به خود جذب می کنند و آفتاب سوختگی خودرو را افزایش می دهند. برای از بین بردن چربی و آلودگی های خودرو بهترین راه مراجعه به کارواش است. ولی شما با استفاده از شوینده های قوی نیز می توانید تمامی آلودگی ها را از روی خودروی خود بردارید.

ترمیم رنگ بدنه

وجود رنگ بر روی بدنه خودرو به عنوان محافظی بر روی خودرو بوده و از آسیب رسیدن به بدنه جلوگیری می کند. بنابراین برای محافظت از خودروی خود بهتر است که تمامی خراش و آسیب دیدگی خودرو را ترمیم کرده و بر روی آن یک لایه رنگ بزنید تا اشعه خورشید به صورت مستقیم بر روی بدنه تابیده نشود. همچنین همان طور که می دانید رنگ های سفید و مشکی آفتاب سوختگی را کمتر نشان می دهند. بنابراین در صورتی که خودروی شما به صورت مستقیم در مقابل نور خورشید است، توصیه می کنیم که آن را به دو رنگ مشکی و یا سفید انتخاب کنید.

استفاده از چادر خودرو

یکی از بهترین راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو استفاده از چادرهای محافظ خودرو می باشد. چادرهای خودرو از جنس و متریال های مختلفی ساخته شده است و کیفیت های متفاوتی دارند. هر یک از این چادرها می توانند به شیوه خود در برابر نور خورشید از خودرو محافظت کنند. در نتیجه اگر خودروی شما در طول روز ساعات زیادی در زیر نور خورشید قرار دارد، بهتر است که در هنگام عدم استفاده از خودرو بر روی آن چادر بکشید.

رنگ خودرو چگونه بر اثر آفتاب سوختگی آسیب می بیند؟

پس از آن که راه های مقابله با آفتاب سوختگی را دانستید، باید بدانید که رنگ خودرو بر اثر چه مواردی آسیب می بیند. تابش آفتاب به مرور رنگ خودرو را از بین برده و لکه هایی را بر روی خودرو به وجود می آورد. بسیاری از افراد این آسیب دیدگی را با استفاده از واکس هاس مخصوص از بین می برد. این واکس ها یک لایه چربی بر روی رنگ خودرو ایجاد می کند. این لایه اجازه نفوذ اشعه های خورشید به خودرو را نمی دهد و از این رو خودروی ما دیرتر آسیب می بیند.

مزایای رفع آفتاب سوختگی خودرو

هر یک از راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو دارای مزایای مختلفی است. پولیش های رفع کننده سوختگی خودرو نه تنها تمامی عیوب و لکه های آن را از بین می برد، بلکه خودرو را براق تر و درخشان تر می کند. رفع آفتاب سوختگی خودرو ارزش و قیمت خودروی شما را افزایش داده و زیبایی ظاهری آن را نیز چندین برابر خواهد کرد.

مزایای رفع آفتاب سوختگی خودرو

راه های مقابله با آفتاب سوختگی خودرو نقره ای

نقره ای یکی از رنگ هایی است که بیشتر در معرض سوختگی قرار دارد. برای این که بخش های آسیب دیده و آفتاب سوخته خودرو را ترمیم کنید، استفاده از رنگ های فوری بهترین گزینه به شمار می رود. بنابراین در صورتی که خودروی نقره ای دارید، بهتر است که بیشتر از آن مراقبت کرده و آن را از نور آفتاب دور نگهدارید.جهت خرید محصولات شوینده فونیکس خودرو با تخفیف ویژه کافیست با مشاورین ما در واحد فروش وبسایت درتماس باشید. همچنین برای خرید محصولات پاک کننده بدنه اتومبیل فونیکس همانند :اسپری واکس فوری بدنه فونیکس،‌ شیشه شوی خودرو فونیکس،‌بوگیر داخلی خودرو فونیکس میتوانید از وبسایت خودرو دیجی محصول خود را انلاین خرید نمایید.

 

جمع بندی

در بالا تمامی راه های مقابله با آفتاب سوختگی که نتیجه بخش است را به شما توضیح دادیم. شما با طی این مراحل می توانید خودرویی براق و زیبا داشته باشید. البته بهتر است که پیش از آفتاب سوخته شدن خودرو آن را در مکانی به دور از آفتاب قرار دهید.

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید