جدیدترین مقالات آموزشی

بهترین مواد شوینده داخل خودرو

بهترین مواد شوینده داخل خودرو

خودرو یکی از وسایلی است که در طول روز ممکن است چندین ساعت را در داخل آن بگذرانیم و در نقاط مختلف شهر سفر کنیم. به همین دلیل تمیزی و پاکیزگی خودرو برای حفظ سلامت ما ضروری است و پاکیزگی آن باعث زیبایی خودرو نیز می‌شود. تمیز کردن داخل خودرو معمولا در کارواش‌ها انجام می‌شود و این روزها کمتر کسی تلاش می‌کند که خودروی خود را خودش تمیز کند. اما اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید خودروی خود را خودتان تمیز کنید یا حساسیت نسبت به کثیفی خودروی خود دارید و یا اینکه کارواش در دسترس شما نیست، بهتراست در ادامه این مقاله از خودرودیجی با ما همراه باشید تا با بهترین مواد شوینده داخل خودرو و نیز نحوه استفاده از آن‌ها آشنا شوید.

از چه مواد شوینده‌­ای برای خودرو استفاده کنیم؟

برای اینکه بهتر با این مواد شوینده آشنا شویم در ابتدا باید با قسمت‌های مختلف خودرو که باید تمیز شوند به صورت جداگانه آشنا شویم. این قسمت‌ها شامل داشبورد، صندلی‌ها، کفپوش‌ها و کفی خودرو، دنده و فرمان خودرو است.جهت خرید مواد شوینده خودرو با تخفیف ویژه میتوانید به فروشگاه اینترنتی خودرو دیجی مراجعه نمایید و محصول مورد نیاز خود را از سایت بصورت انلاین خرید نمایید .

تمیز کردن داشبورد خودرو

داشبورد خودرو یکی از جاهایی است که بیشتر در دید قرار می‌گیرد و تمیز کردن آن مهمتر از بقیه قسمت‌های ماشین است. برای تمیز کردن داشبورد می‌توانید از یک شیشه پاک کن استفاده کنید و با استفاده از یک دستمال نخی آن را پاک و تمیز کنید. در ادامه اگر شما هم برق زدن داشبورد برایتان اهمیت دارد، بهتر است با استفاده از وازلین بعد از تمیز شدن آن با اسپری شیشه پاک کن، داشبورد خودروی خود را برق بیاندازید. برای تمیز کردن قسمت‌های غیر قابل دسترس خودرو مثل داخل پره‌های کولر، ظبط صوت و دسته‌های خودرو می‌توانید از یک مسواک یا برس‌های مخصوص این کار استفاده کنید.علاوه براین شما می‌توانید از سایت خودرودیجی اسپری و ژل تمیز کننده داشبورد تهیه کنید که دارای خاصیت براق کنندگی،  خاصیت محافظت در برابر اشعه‌های ماورای بنفش خورشید است و برای سطوح چرم و پلاستیکی مناسب است.

بهترین مواد شوینده داخل خودرو

تمیز کردن دنده و فرمان خودرو

دنده و فرمان خودرو را می‌توانید با استفاده از روش‌های ذکر شده برای تمیز کردن داشبورد، تمیز کنید و درصورتی که روکش فرمان لک‌های زیادی دارد و قابل تمیز کردن نیست، بهتر است آن را تعویض کنید تا به زیبایی خودروی شما کمک کند.

تمیز کردن صندلی‌ها و سقف خودرو

تمیز کردن صندلی‌ها و سقف خودرو با استفاده اسپری‌هایی که از خوردودیجی تهیه می‌کنید امکان پذیر و باعث می‌شود روی صندلی و یا سقف ماشین لک نشود و بدون خرابی، به خوبی تمیز و پاکیزه شود. این اسپری‌ها با نام داخل شوی خودرو به فروش می‌رسد. اسپری داخل شوی فونیکس برای پاک کردن سقف داخلی خودرو، لکه دسته صندلی، روکش صندلی داخلی خودرو و سریع لکه‌ها مناسب است.

علاوه و براین، شما میتوانید از روش‌های خانگی و بدون هزینه یا هزینه کمتر استفاده کنید. برای مثال برای تمیز کردن صندلی ماشین خود می‌توانید از راه زیر پیروی کنید.

در ابتدا لازم است گرد و خاک و آشغال‌های اضافی خودرو را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید و با یک دستمال نم دار و نخی، گرد و خاک باقیمانده را از اطراف صندلی بگیرید. حال می‌توانید با استفاده از یک فرچه و سرکه چربی‌های روی صندلی را پاک کنید و لک‌های آن را از بین ببرید. در مرحله آخر برای از بین بردن بوی سرکه و تمیز شدن آن، مایع تمیز کننده را با آب داغ مخلوط کنید و روی صندلی‌ها اسپری کنید و سپس با استفاده دوباره از جارو برقی صندلی‌ها را تمیز کنید و درب‌ها یا پنجره‌های ماشین را باز بگذارید تا صندلی‌ها خشک شود. اکنون صندلی‌های خودروی شما تمیز و عاری از لک و چربی و گرد و خاک است.

برای تمیز کردن سقف خودرو می‌توانید از روش بالا استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که استفاده از سرکه یا اسپری مایع و آب داغ به اندازه باشد تا باعث لک شدن سقف نشود، چرا که سقف خودروها از موکت و نمد ساخته شده است و تمیز کردن آن‌ها به دقت زیادی نیاز دارد.شامپو واکس فوری بدنه خودرو فونیکس یکی از بهترین محصولات این شرکت برای پاک کردن بدنه خودرویتان میباشد جهت خرید این محصول با تخفیف ویژه کافیست کلیک نمایید .

 

تمیز کردن کفپوش‌ها و کفی خودرو

کفپوش خودرو معمولا از جنس پلاستیک یا پارچه است که برای تمیز کردن هرکدام از آن‌ها می‌توانیم از روش زیر استفاده کنید. در ابتدا کفپوش‌ها را از ماشین خارج کنید و آن‌ها را بتکانید. سپس با استفاده از آب تمام قسمت‌های آن را عاری از گرد و غبار کنید و با استفاده از فشار زیاد آب سعی کنید به خوبی آن را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک فرچه یا ابر که در سرکه یا مواد شوینده مثل تاید و مایع شستشو آغشته شده، روی کفپوش‌ها بکشید. سپس با استفاده دوباره از آب سرکه یا کف موجود روی کفپوش‌ها را پاک کنید و آن‌ها را در جایی آویزان کنید تا به خوبی خشک شوند. پس از اینکه کفپوش‌های ماشین را به خوبی تمیز کردید، لازم است برای جلوگیری از کثیفی دوباره پس از پهن کردن آن‌ها داخل خودرو، کفی خودرو را نیز تمیز کنید.

تمیز کردن کفپوش‌ها و کفی خودرو

شما میتوانید با استفاده از جاروبرقی آشغال و گرد و خاک داخلی ماشین خود را تمیز کنید و سپس با استفاده از یک برس یا یک ابر تمیز کننده که آغشته شده در آب و صابون است آن را تمیز کنید و بلافاصله آن را با یک پارچه نخی خشک کنید.اما بهترین روش برای تمی‌کردن کفی خودرو استفاده از اسپری یا تمیز کننده‌های مختلف مخصوص این کار است که هم باعث تمیزی بیشتر می‌شود و هم استفاده از آن بسیار راحت تر است.واکس داشبورد فونیکس یکی از بهترین مواد شوینده برای پاک کردن داشبورد خودرو شما میباشد جهت خرید انلاین این محصول کلیک کنید .

جمع بندی

تمیز کردن خودرو باید مثل تمیز کردن خانه یا محل کار به صورت روتین انجام شود تا نشستن در آن حس خوبی به مسافر یا خود شخص راننده القا کند. برای تمیز کردن خودرو هم می‌توانیم از کارواش استفاده کنیم و هم اینکه خودمان این کار را انجام دهیم. برای اینکه تمیز کردن خودرو با اصول بهتری انجام شود و باعث خرابی یا لک داخل خودرو نشود، بهتر است از مواد شوینده ای استفاده کنیم که مختص این کار ساخته شده و به فروش می‌رسند. شما می‌توانید  با استفاده از سایت خودرودیجی برای قسمت‌های مختلف داخلی خودروی خود، شوینده مناسب و با قیمت متبوع خریداری کنید. از جمله اقلامی‌که می‌توانید از این سایت تهیه کنید می‌توان به اسپری داخل شوی فونیکس و فست واکس که برای تمیز کردن داشبورد و صندلی‌ها مناسب اند و ژل داشبورد فونیکس که دارای خاصیت براق کنندگی داشبورد خودرو است و از داشبورد خودرو در برابر اشعه‌های ماورای بنفش محافظت می‌کند، اشاره کرد.

 

 

 

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید